Cena klubu za starou Prahu

Divize slévárna hliníku

Divize společnosti zabývající se odléváním výrobků z hliníkové slitiny dle požadavků zákazníka. K výrobě jsou používány dvě technologie - lití do pískových forem a lití do kovových forem.

Písková slévárna

Písková slévárna

Část slévárny založená na technologii lití do pískových forem s možností použití pískových jader. Pro přípravu forem se používají jak střásací stroje, tak i poloautomatická linka. Slévárna umožňuje pracovat s výběrem až 8 hliníkových slitin, tavených ve vlastních pecích pro každou slitinu, aby nedocházelo k nežádoucímu promíchání jednotlivých chemických prvků ve slitinách. Odlitky je poté možno obrobit dle požadavků zákazníka ve firemní obrobně či tepelně zpracovat. Lze zajistit i další operace, např. lakování, eloxování, test těsnosti heliem a další.

Více o pískové slévárně
Kokilová slévárna

Kokilová slévárna

Část slévárny založená na technologii lití do kovových forem s možností použití pískových jader. K výrobě se používají hydraulické stojánky, hydraulické stroje a nízkotlaké licí stroje. Slévárna umožňuje pracovat s výběrem až 6 hliníkových slitin, které se taví ve vlastních pecích určených pro každou slitinu, aby nedocházelo k nežádoucímu promíchání jednotlivých chemických prvků ve slitinách. Odlitky je poté možno obrobit dle požadavků zákazníka ve firemní obrobně či tepelně zpracovat. Lze zajistit i další operace, např. lakování, eloxování, test těsnosti heliem a další.

Více o kokilové slévárně

Divize tepelná technika

Divize společnosti zabývající se dodávkami měřičů tepla a chladu, podstropních topných jednotek Nivolair a destratifikátorů Nivolátor. Aktivity jsou zaměřené i na projekci a montáže v oblasti energetiky.

Topné jednotky Nivolair

Topné jednotky Nivolair - destratifikátory

Podstropní teplovodní topný - chladicí systém. Vyvinutý pro úsporné vytápění vysokých prostor o výšce od 4 do 20 m. Jedná se o kombinaci destratifikátoru a topného výměníku, kde tlačí destratifikátor teplý vzduch jenž se drží u stropu přes výměník, tam se vzduch přihřeje o několik málo stupňů a je dopraven do spodní části vytápěných prostor, čímž snižuje spotřebu tepla a tím i náklady na vytápění o cca 30 %. Jedná se o velice spolehlivé topné jednotky s dlouholetou životností a vysokou účinností.Tyto jednotky lze v letních měsících využít i pro chlazení v zimě vytápěných prostor!!!

Více o Nivolair

Měřiče energií Kamstrup

Velice přesné ultrazvukové měřiče tepla a chladu zaznamenávající údaje o spotřebě energie. Měřiče jsou plně elektronické a umožňují manuální i dálkové odečty.

Více o měřičích Kamstrup